SI82390CB-IS1 Analog Isolator IC Isolators Gate Drivers
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : SI82390CB-IS1
Manufacturer : Silicon Labs
Description : DGTL ISO 2.5KV GATE DVR 16SOIC
Category : Isolators - Gate Drivers
Family : Isolators - Gate Drivers
Series : Automotive, AEC-Q100
Place of Origin : Original
MOQ : Negotiable
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Delivery Time : Negotiable
Supply Ability : 100000
Contact Now
SI82390CB-IS1 Specifications
Part Status Active
Technology Capacitive Coupling
Number of Channels 2
Voltage - Isolation 2500Vrms
Common Mode Transient Immunity (Min) 35kV/µs
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 40ns, 40ns
Pulse Width Distortion (Max) 5.6ns
Rise / Fall Time (Typ) 12ns, 12ns (Max)
Current - Output High, Low 2A, 4A
Current - Peak Output 4A
Voltage - Forward (Vf) (Typ) -
Current - DC Forward (If) (Max) -
Voltage - Supply 12.8 V ~ 24 V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)